White River Ursus 45 Fixed Blade Black-OD Green Burlap Micarta 4.5in Stonewash Drop Point WRUR45-LBO-MAG
OUT OF STOCK
White River Knife and Tool
SKU: WRUR45-LBO-MAG
    QUICK SPECS:
    UPC:
    Exclusive:
    No
    Paypal Restricted:
    No
    Flammable:
    Blade Length:
    4.5"
    Blade Material:
    CPM Magnacut
    Blade Style:
    Drop Point
    Blade Thickness:
    .158"
    Web Brand:
    White River Knife and Tool
    Country of Origin:
    USA
    Edge Type:
    Plain
    Handedness:
    Ambidextrous
    Handle Color:
    Green/Black
    Handle Material:
    Burlap Micarta
    Knife Style:
    Fixed
    Knife Type:
    Fixed Knives
    Overall Length:
    9.5"